View Single Post
Eski 09-01-2014, 00:16   #5
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Sayın dtlevent. Bulunduğunuz yer de benim bildiğim kadarı ile tarımın ileri olduğu bir bölge. Yapı marketlerden alışveriş etmek yerine tarım aleti satan hırdavatçılardan da testere alabilirsiniz. Ancak her şeyi satan yerler yerine eskiden beri bu mesleği yapan hırdavatçılar fiyat kalite yönünden genellikle daha iyi oluyor. Testereyi öncelikle ne amaçla kullanacaksınız. Kalın ağaç gövdesi mi keseceksiniz. Yoksa küçük ağaç ve çalıları budamak amacı ile mi kullanacaksınız. Kullanım amacınıza göre birkaç çeşit testere yeterli olacaktır. Büyük ağaç kesmek için demir kol kısmı olan testeresi değiştirilebilen testere almam tavsiye edilmişti. Ben çok kalın ağaç budamayacağımı düşünerek uygun büyüklükte bir tane yerli tek taraflı bir tane de yurt dışı testere aldım. Yurt dışı orijinli testere çift taraflı kesiyor. Ancak bilemek mümkün değil. Yerli testere ise tek taraflı kesiyor. Arada ikisi de sıkışıyor. Yerli testerenin kuru ağaç için olanın diş yapısı daha farklı. Ancak ben onu fazla kullanamadığım için ondan almadım. Her iki testereye ödediğim ücret en fazla sizin söylediğiniz kadar. Her ikisinin de tutma yeri sabit. Kılıfları var. Çoğumuz sabahtan akşama kadar ağaç kesecek kadar büyük yerlere ve zamana sahip değiliz. Beğenmediğiniz zaman yenisini alabilirsiniz. İleri aşamalarda motorlu testerenin hangi modeli ve markasının iyi olduğunu sormaya başlarız.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön