View Single Post
Eski 20-12-2013, 11:34   #134
asayra44
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-09-2013
Bende birkaç soru sormak istiyorum eşim Atatürk Çiçeği almış bana yeni yeni öğreniyorum bakımını ve gelirken tam dipten bir çiçekli dalı kırılmış resmini de ekleyeceğim onun toprağını bulmam yaşadığım yerde çok zor normal bitki toprağına eksem saksı alıp sizce devam eder mi?
-netten toprak ve saksı alabileceğim bir yer var mıdır?

şuanda dün geldi su da duruyor ama hemen çıkarmam gerekiyor sanırım çünkü suyu pek sevmiyor diye okudum bugün çıkıp saksı alacağım ama toprağı nasıl bulurum bilemedim

sudaki dalın yaprakları böle eğildi sündü

bu kırılan dal suya koydum ama sanıyorum yanlış yaptım keşke o gece toprak da kalsaydı yaprakları sündü şimdi toprağa geri batırdım bakalım ben toprak ve saksı bulana kadar kalsın bugün çıkıp araştıracağım

kırılan yer umarım bir zarar vermez...şimdi diğer dalı kurtarmam lazım sanıyorum ama ekince devam eder mi onun bile bilgisine sahip değilim bilen birileri bana yardımcı olursa çok sevinirim

burası yer olarak güneş almıyor ama ışıklı bir yer özellikle güneşlikleri açınca ışık alıyor uygunmudur yoksa dalı koyduğum yer balkon önü güneş almıyor direkt ama hafif bir güneş görüyor onun da resmini çektim oraya mı alsam çiçeğimi

yoksa bunun olduğu yere mi alsam çiçeği...Gördüğünüz gibi suda yaprakları bu şekilde olmuş bir gecede

yardımcı olursanız sevinirim herkese teşekkürler

asayra44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön