View Single Post
Eski 09-12-2013, 21:14   #54
aliustuner
Yeni Üye

aliustuner's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2008
Sayın Sulukök,
Zamanlayıcıyı sizi okumaya başladığımda sormuştum.Okumaya devam edince cevabını aldım.Yine de açıklamanıza çok teşekkür ederim.Ben şu anda İst.Floryada evin bir açık balkonunda(çilek,maydanoz,roka,sümbül,nergis vs.gibi çiçeksoğanlarını diktim bekliyorum.Ayrıca ısıtmalı mini seramda da çilek tohumu çimlendirdim pek çoğu bitmese de yeni yeni) birde kapalı balkonunda Afrika menekşesi,Cyclamen,atlas çiçeğim var.Çabalarınızı baştan son takdirle okudum.,tebrikler.Çok merakım olmasına rağmen ancak bu sene organik hobiye zaman ayırabildim.Sezonda ben 200 m.karelik bahçemde uğraşacağım.Yalnız şebeke suyu ile damlama sulama yapacağımdan 80 ile 150 TL.arasında zamanlayıcılar buldum.Bu günlerde kapalı balkonda yetiştirebileceğim birkaç köy çeri domatesi çimlendirmeyi düşünüyordum,sizden ilham aldım,hemen devreye koyacağım.İnternetten onlarca çeşit domates tohumu (heirloom-geleneksel)edindim.Kompost yapıyorum.Emek sıvı organik gübre aldım.Şimdi solucan gübresi var sırada.Tabii bu hazırlıklar sezona.Ben de zamanla uğraşımı yazıya ve resme-fotoğrafa dökerek paylaşacağım.Yine sizinle paylaşırım uğraşlarınızı yazdıkça.Hastalıksız domateslerin
yetiştirilebileceği mevsimler olur inşallah.Sağlıcakla kalın.

aliustuner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön