Konu: Kaplumbağa
View Single Post
Eski 01-12-2013, 19:35   #76
selcuk44
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007
Merhaba sayın habiş,daha önceleri de Yerli kaplumbağaları satın almış ve 15 gün kadar besledikten sonra Çeşme paşalimanı'nda bulunan sitemizde tekrar doğaya salmıştım bu kaplumbağaları üç tane olarak üçbuçuk sene önce aldım ama bir tanesi yine çeşmedeki evimde korunaklı bakçesinden hala anlıyamadığım bir şekilde kaçtı,

Bu iki kaplumbağayı evde 24x40x45 boyutlarında bir teraryum da besliyorum içinde ithal sıkıştırılmış dezenfekte edilmiş bol miktarda talaş var ve kısa sürelerle bu talaşları hijyen açısından değiştiriyorum ve torunlarım üç senedir nerede ise beraber yatacaklar yazında bütün sitenin çocukları seviyorlar .Şimdiye kadar siğil dahil hiç bir broblem yaşamadık ama genede çıplak elle sevdikten sonra bol sabunla yıkamakta fayda var ama yazın ne torunlarıma ne de sitenin çocuklarına böyle bir uygulama yaptıramadım.Yazın ise yaklaşık 5
m2 lik 30 cm lik yükseklikte taktalarla çevirili bir bahçeleri var içinde bol kaya ve taşlar var orada gece dahil dışarıda kalıyorlar ve devamlı güneş görüyorlar çok sıcaklarda da taştan yaptığım mağralarına girerler yani beslenmeleri ve bakımları (güneş görmeleri şartı ile )çok kolay.

Düzenleyen selcuk44 : 01-12-2013 saat 19:38 Neden: eksik harfler ilve edildi
selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön