View Single Post
Eski 30-11-2013, 23:49   #19
Nail
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-09-2007
Beğendiğiniz için çok teşekkür ederim Cemaleddin bey, bu söylediğinizi yapmayı düşünüyorum. Siz de benim gibi tohumdan yetiştiren nadir bonsaiseverlerdensiniz. Bizim gibi insanlar bonsai yetiştiriciliği için tam da gereken dirence sahip oluyorlar. Sizin de ağaçlarınız doğru yolda ve gelecek vaadediyorlar, zamanla çok güzel bonsailere sahip olacaksınız.

Değerli Badrobot, güzel temennileriniz teşekkür ederim. Aslında 6 sene önce bir takım aksilikler sonucu çok sevdiğim bazı ağaçlarımı kaybettim. Bonsai yetiştirmek böyle bir şey işte. Tam 20 sene bir ağacı yetiştirirsiniz ve talihsizlikler yüzünden 2 günde ağacı kaybedersiniz. Fakat bu sadece bizim gibi amatörlerin başına gelmiyor. Bana bu virüsü bulaştıran ve Hocam diyeceğim kişi (Özer SERTEL) İsviçre'de yaşıyor ve kurmuş oldukları Bonsai Topluluğundaki insanların çok değerli ağaçları var ve zaman zaman onlardan da böyle kayıp haberleri alıyorum. Canlılarla çalışmanın riski de bu işte ama aynı zamanda yaptığımız işi değerli ve özel kılan da şey. Bu yüzden bir bonsai sahibi olmak ayrıcalıktır. Bana göre yaptığımız işin en zor yanı biz yaşadığımız sürece bonsaiyi yaşatmak zorunda oluşumuz. Bunlar üzerine daha çok konuşuruz. Ama evet, çok sayıda ve birkaç sene sonra keyifle seyredebileceğimi düşündüğüm ağaçlarım var. Bu forum içerisinde hep beraberce yorumlayarak yetiştiririz.

Saygılar....

Nail

Nail Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön