View Single Post
Eski 26-11-2013, 16:50   #19
Orhank
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ziya erkol Mesajı Göster
Bilgileriniz bu konuda oldukça çok benim sormak istediklerim
1. Benim tavuklarım etlik değil mi? değilse türü ne
2.Helal kesim konusunuda açıklar mısınız?
3.Bunların bu kadar çabuk et üretmesini sağlayan yemdeki madde mısır mı yoksa sadece yem ve su ile beslenip gezememeliri mi?
4.Tavuklardan birinin ayağı ve gagası beyaz sebebi , hepsi tavuk mu benimkinlerin
Cevaplarınız
1.Tavuklarınız 5 aylık ise fotoğraflarda göründüğü kadarı ile etlik değil yumurtacı bir ık gibi görünüyor.

2.Helal kesimden anladığınız eğer her tavuğun tek tek dua okunup kesilmesi ise bu konu biraz sıkıntılı çünkü günde 2.000.000 hayvan kesilen bir kesimhanede elde bıçakla bu işi yapmak biraz zor. Bu hayvanlar otomatik kesme makinalarında kesiliyor bazı firmalar makinanın başına bir din adamı koyup kesim süresince dua okutuyor. Bu sizce yeterli ise size özel mesajla helal kesilmiş tavuk eti alabileceğiniz firmaları söyleyebilirim.

3.Etlik piliç olarak kullanılan tavuk ırkları tıpkı at ve köpeklerde olduğu gibi ırk kayıtları tutularak 150 yıllık bir araştırma sonucunda şu anki verim özelliklerine kavuşmuş ırklardır. Yemi ete dönüştürme oranı yüksek olan hayvanlardır.
Verilen yemler ise yem uzmanları tarafından hazırlanmış yüksek enerjili ve içinde gelişim için gerekli vitamin mineral ve iz elementleri içeren özel rasyonlardır.

4.Sizin hayvanlarınızın cinsiyetine ancak ibiklerine bakarak karar verebiliriz ancak ben anlayamadım üzgünüm

Orhank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön