View Single Post
Eski 31-10-2013, 22:17   #1
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Muda/ Kaktüs ve Sukulentlerim

Çocukluğumdan beri kaktüslerin dikenleri ile problem yaşasam da çiçeklerimin arasında mutlaka oldular. Çok fazla çiçek açmadılar. Şu anda bildiklerimi o zaman tabi ki bilmiyordum. Ancak hemen hemen her çiçek büyüdü gelişti. Bir süre biraz da yer sıkıntısı nedeni ile çiçek sayısını mümkün olduğu kadar minumumda tutmak durumunda kaldım. Bir kısım kaktüslerim yer yokluğundan ve yeteri kadar ışık alamadığı için ölmeye başladı. Bir kısmını arkadaşlarıma verdim.Yer değişikliği olunca biraz daha çeşitler arttı. Aldığım iki minik kaktüs her yıl çiçek açmaya başlayınca çeşit sayısını artırmaya başladım. Tabi çiçeklenme durumları da fazla değil. Farklı zamanlarda fotoğrafladığım açan iki kaktüsümün çeşitli fotoğrafları ile biraz sayfaları dolduracağım. Bir tanesini alır almaz toprağını değiştirdim. Diğerinin toprağını ve saksısını değiştirmekte geciktim. İlk saksısını değiştirdiğim kaktüs saksısını sonradan ve daha küçük saksıya diktiğim kaktüse göre çok daha büyük oldu. İlk defa bir kaktüsün bu kadar koktuğunu onda kokladım. Çoğu henüz çiçek açacak olgunluğa ulaşmadılar. Çoğunun latince isimlerini zaman zaman görsem de yazma ve öğrenme durumum henüz olmadı. Fotoğrafları yayınladıktan sonra sizlerin de yardımı ile zaman içinde onların adlarını da eklemeye çalışacağım.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön