View Single Post
Eski 23-10-2013, 20:31   #74
lusoari
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Sevgili arkadaşlar sizlere oğlumla yaşadığım hayatımı anlatmak istiyorum. (ama kendi ağzımdan değil oğlumun ağzından anlatmak istiyorum ). Ben bir pet shopta dünyaya gelmiştim. Annem ırkının en iyilerinden biri safgan bir golden retriverdi, babam ise hava alanında çalışan ödüllü bir golden retriverdi. Canım annemin sahibinin arkadaşlarından biri benim gibi tatlı mı tatlı bir yavru istiyormuş o kişi yurt dışında veterinerlik fakültesinde okumakta olan bir öğrenciymiş. Hayatım o gencin dedesiyle uçağa binerek başladı ve sonunda gerçek sahibime kavuşmuştum . Beni hiç hoşlanmadığım kafesin içinden çıkardı sevdi, öptü, kokladı artık ben onun o da benimdi. Ömrümün en güzel zamanlarını sahibimle birlikte geçiriyordum ,beni bir gün bile yanından ayırmazdı ,geceleri bile birlikte uyurduk tüm ailem tarafından çok seviliyordum herkes gözümün içine bakardı ama o kadar kişinin içinde sahibimin yeri benim için farklıydı adeta birlikte bir bütün olmuştuk o benim sahibim olmanın dışında en yakın dostum olmuşdu. Bazen arada tartışdığımız konularda oluyordu ****** ama her seferinde kalbimizi kazanmayı bildik .Hele ki bir seferinde hiç unutmam (o zamanlar apartmanda yaşıyorduk ) üst kat komşumuz sahibime benim hakkımda şikayette bulunmuş oda gayet güzel bir şekilde beni savunmuşdu komşumuz köpekleri sevmediği için benden nefret ederdi, ogün sahibim beni öpmeye doyamıyordu akşam olduğunda ise her günkü gibi uzun yürüyüşümüze çıkmıştık parkta birlikte oynarken birden ağlamaya başladı bana sarıldı ve dediki seni çok seviyorum Athena benim için hep çok özel oldun ve kim olursa olsun aramıza giremeyecek dedi o an beni sevgisiyle ödüllendirmişdi. Aslında sahibimle yaşadığım maceralar o kadar çok ki anlatmakla bitmez. 4 yaşına gelince hastalanmıştım kimseye belli edemezdim rahatsızlılığımı çok üzülürlerdi ama bir gün dayanamadım sokakta sahibim beni dolaştırırken artık dayanamadım yürüyecek gücüm yoktu yere oturmak istedim sahibim o halimi görünce çok korkmuşdu beni kucakladı ve evimize kadar beni kucağında taşıdı veterinere gittik hemen tahliler falan çok koşturdu benim için sahibim ve sonunda öğrendikki çok hastaydım hastalığımın adı LEPTOSPİROS du bu hastalık kan yoluyla bulaştığı gibi fare idrarı ve kenelerle de bulaşan amansız bir hastalıktı. O gün tedavimi oldum ama yürüyecek halim yoktu canım sahibim ben üzülmiyeyim diye beni kucağında ağlayarak ve sürekli dua ederek taşıyordu, onu üzmeye hakkım yoktu kafaya koydum iyileşecektim birlikte geçirecek daha çok güzel zamanlarımız vardı iştahım hep yernde olduğu için 2-3 ayda toparlandım sahibim her gün halimize şükrediyordu tam bir sene sonra aralığın 29 unda sabaha karşı birden fenalaştım hastalığım tekrarlamıştı sahibimi çağırdım yanıma artık zamanımız kalmamıştı, ben yerde yatarken canım sahibim yanıma uzanmış gözlerime bakarak okşayarak bana yalvarıyordu beni bırakma diye o an anladımki 5 senedir yürüdüğümüz yolun sonuna gelmiştik önce tüm aile fertlerinin gözlerinin içine teker teker bakıp vedalaştım ve en son sıra sahibime gelmişti gözlerinin içine bakarken beni ne kadar çok sevdiğini bir kez daha anladım , bende dayanamadım ve ağladım yaşlar geldi gözümden hayatımda ilk defa ve sonsuz yolculuğuma çıktım artık melek olmuştum, tam yıl başı arifesinde sahibime hayatında hiç unutamayacağı ve çok acı bir hediyye vermiştim. Canım sahibim yuvamızın bahçesine beni gömerek beni son kez ödüllendirdi .Ayrıldıgımıza 3 sene olacak sahibim tarağımın şampuanımın tasmamın yerini bile değiştirmemiş bende arada onu ziyaret ediyorum rüyalarında artık çok kısa görüşebiliyoruz ama hala birbirimize sadığız ve birbirimizi çok seviyoruz. İster köpek olsun isterse bir balık hayvan sevgisi dünyadaki en güzel sevgilerden birisidir sen onu kırsanda o seni kırmaz hep alttan alır. Athenam'la hayat hikayemizi paylaştık biraz uzun oldu ama hepinizden af diliyorum sadece içimdekileri sizlerle paylaşmak istedim . Çok teşekkür ederim.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön