View Single Post
Eski 22-10-2013, 18:04   #40
vetman996
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi idris şenol Mesajı Göster
sayın meyvelitepe selam
geçen yıl benimde solcanlar üzerine çalışmalarım oldu konuyu takip edenler bilir
velakin solcan gübresinin mukayesisine birtürlü yapamadım
solcan gübresi ile uğraşan arkadaşlarımız bile şahit parsel oluşturup bizlere bir türlü sunum maalesef yapamadı ,hep kılasik laflarda kaldı dünyada birçok makaleler sayısız araştırmalar yanılmış olamaz diye benim içimde hep ukte kaldı
sayın meyveli tepe af buyurun benide yanlış anlamayın sizde sayın vetman ,
uygun olduğnuzda!!!
bu solcan gübresi ile yetişen ürün...bu hayvan gübresi ile yetişen ürün,, işte buda suni gübre ile yetişen ürün,,, son olarak bu sadece toprakta yetşen ürün diyebileceğimiz Allah için bu iş için taşın altına elini sokacak birisine binlerce teşekkürlerimi sunarım,,beni yanlış anlamayan tüm dostlarıma şimdiden teşekkür ediyorum
unutmadan bu denemyi bende yapıcam fakat ancak 6 yıl sonra)
Değerli İdris Şenol kardeşim merhaba.

Ben solucan gübresini bitkilerde verim artışını kıyaslamak için kullanmadım. Ama solucan gübresiyle yetiştirdiğimiz domates ve biberdeki lezzeti tadınca bu işe karar verdim.

Bazı makalelerde ürün artışının %50-%70 olduğunu söylüyor. Kardeşim bunları bir kenara koyalım.%100 doğal ürün olduğundan eminim. Lezzeti, aromayı artırdığına adım gibi eminim.

İnsanın domates canı çeker mi yahu. Şu an yazıyı yazarken solucan gübresiyle yetiştirerek yediğim domateslerden canım çekiyor.

Ayrıca İdris Bey kardeşim. Niçin bu denemeleri kendiniz yapmıyorsunuz ki. Deneme yapmak için size bir paket solucan gübresini ücretsiz göndereyim ve siz deneyin. Ama hemen şimdi istemeyin lütfen. Elimizde yeterli solucan gübresi olduğunda gönderelim size. Çileklerinizdeki lezzeti tadınca nasıl olsa çuval çuval istersiniz

Selamlar... Saygılar...

vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön