View Single Post
Eski 03-10-2013, 16:32   #952
arif göçmen
Ağaç Dostu

arif göçmen's Avatar

Giriş Tarihi: 23-12-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bozy Mesajı Göster
sayin arif gocmen sizin gorusunuze gore yuksek rakim cevizi hangisidir,soguklara dayanikli cesit hangisidir... yuksek rakimda veya soguk iklimde sebin,bilecik,kaman,fernor ve chandler kiyaslamasi yapabilirmisiniz ... isin profesyoneli olarak sizin gorusunuz onemli...
Degerli dostum ceviz agaçları öyle agaç türüki mesela kamanda rakım 1100 metre benim bahçemde kaman 1,çhantler,pedro ,bilecik türü cevizler en erken uyanan bilecik,çhantler,pedro ve kaman 1 uyanma tarihleri aşağı yukarı aynı,mayıs ayı 10-15 arası çiçeklenme zamanları fernor ben aşı ile chatlere cevirdim.Kamanda ozcan kulaksızın bahçesinde fernor çeşidi agacı yaklaşık 15 gün önce gördüm ,aynı yaştakı chantler,4 yaşında 4-5 kğ meyve vardı fernorlar da ise 4-5 adet meyve vardı,ve büyümesi hala devam ediyordu bu hafta gidip agacı tekrar görecegim ,benim şahsi düşüncenm kaman gibi karasal iklime uygun olan çeşit kaman1-pedro-çhantler ve henüz tescili yapılmayan kaman çeşitler,Ben kendime yeni bahçe yaptım çeşitler kaman1,pedro,çhantler diktim sıra arası 8x8 metre olarak saygılarımla

arif göçmen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön