View Single Post
Eski 03-10-2013, 02:08   #1
mustafaakin
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-10-2013
mustafaakin / Balkon, ev

Lafa başlamadan önce bu siteyi kuran yöneticiliğini üstlenen ve değerli zamanlarını buraya harcayan saygın insanlara teşekkür ederim takdir duygularımı ifade ederim.
Uzun zamandır bitkilerle ilgili niyetlerim vardı geçen kış aylarında şimdi değilse ne zaman dedim ve işe koyuldum.

öncelikle konya olcay fidanlığı müdürü Sayın Cafer Bey ve bu değerli sitenin muhterem üyelerinin verdiği bilgiler ışığında usulune mevsim ve gerekliliklerine uygun olarak tohumları temin ettim. her birbir bitki cinsi için çeşitli varyasyonlar ve kombinasyonlar oluşturdum.
şuan toprakla buluşturduğum yrıyaklaşık 600 adet tohum var adet bazında şöyle gruplayabiliriz
25 adet ıhlamur
31 adet kayısı
4 adet adını bilmediğim her sokakta bulunan zar içinde ayçekirdeğine benzeyen tohumları olan agaç
34 adet at kestanesi
10 adet meşe
115 adet kiraz
50 adet konyanın yerel siyah üzümü
40 adet siyah erik
20 adet şeftali

bu bitkileri ayrı ayrı altı delinmiş karton bardaklara çeşitli usullerde yerleştirmiş ve karekod yöntemiyle kodlamış bulunmaktayım.
geriye kalan bitkiler çeşitli geniş kap ve saksılara gelişigüzel ekilmiş vaziyette. şuan için bir kayısı çimlenmiş durumda. ve yaklaşık 20 adet mezarlık servisi de çimlenerek içmekanda bakımları sürdürülmekte. ayrıca içmekanda yabani karabiber hurma ve balkonda 1 yaşında çöğür kayısı ile karaçam mevcut.

şuan gelinen noktada her türlü görüş öneri istek ve diğer talepler beni sevindirecektir.

tavsiyelerinizi bekliyorum

mustafaakin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön