View Single Post
Eski 19-06-2007, 22:58   #76
cemal.S
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Bu işleri bir beklenti içeisinde olmadan devam ettirmek en iyisi, benden size söylemesi. Bunu en iyi Todor bilir (tavşan).

Selahattin bey !

İlginize çok teşekkür ediyorum. Yukarıdaki cümlenizi özellikle aldım alma sebebine gelince bakın size ne anlatacağım.

Aslında bambuyu satarak ticaret yapan bir abimizin bana karşı olmayan ancak ülkemizin şu andaki durumu hakkındaki bir iki kinalı sözü "Bunları deneyecek ve zaman kaybedecek kimse yok" şeklindeki söylemi beni bu araştırmaya itti. İşin doğrusu benimde pek zamanım yok ancak sözkonusu ülkeye faydalı olmak olunca akan sular beni buraya kadar getirdi. Daha öncede belirttim ben işin ticari boyutu olduğunu ve bir çok olumlu ve olumsuz sonuçları olabileceği konusunda bayağı bir düşünmedim değil. Açıkçası benim bu işten pek ticari bir beklentimde yok. Ancak birileri böye bir alana yönelir ve bambudan para kazanırsa sevinen en başta ben olurum. Sebebide benim hala ülkemin bir tarım ülkesi olduğuna olan inancım. Kaldıki sayın Tuzcuoğlunun ve diğer katılımcı arkadaşların mesajlarından gördümki aynı zamanda bir sanayi bitkisi olan bambunun eğer tohum seçimi konusunda hassas davranır ve birlikte grup çalışması olarak hareket edersek başarıyı yakalayabiliriz. Yakalayamazsakta dünyanın sonu değildir. Bir ziraat mühendisi olarak bu ülkede denenebilecek bir çok tür olduğunu taktir edersiniz. Söylediğiniz çok doğru her bölgemizin ayrı bir coğrafi özelliği var. Bizler bu form kanalı ile bir kaç bölgede değişik türleri deneyecek bir grubuz diye düşünüyorum. Zorlukları aşmak için baştan bilgi donanımlı yardımlaşarak hareket edersek bunun çok faydalı olacağı kanaatindeyim. Bir şeyi farketmek bile güzel. Bakın aramızda şu anda deneyen arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımız bizimle bildiklerini paylaşıyorlar. Hepsi sağolsunlar bu işe gönül koymuşlar denemeye devam ediyorlar. Son paragraftaki cümleniz beni çok sevindirdi. Eğer yaşayabilirsek o sevinç hepimize yeterde artar bile diye düşünüyorum.

Saygıyla kalın.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön