View Single Post
Eski 09-09-2013, 16:07   #113
envor
Ağaç Dostu

envor's Avatar

Giriş Tarihi: 05-01-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vetman996 Mesajı Göster
Topraksız tarımla ilgili yazılarınızı bazen tekrar tekrar okurum. Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

Bonsai konusunda çok acemiyim. Maratona katılıyorum ama antrenöre ihtiyacım var.
vetman996/ Mavi Ladin (Aday No:1)

Antrenörüm olmak isterseniz buyurun. İyi bir öğrenciniz olacağımdan emin olabilirsiniz.

Selamlar... Saygılar...
Sayın vetman996, rica ederim ve de teşekkürler, güzel sözleriniz için.

Bonsai maratonuna katılmakla iyi etmişsiniz, lakin hastalık seviyesine getirmeyin, sonra pişman olursunuz.

Antrenörlük işine gelince, hiç beceremem, ki kendi işime aklım ermez, sizin işinize nasıl erdireyim. Fakat tavsiyede buluna bilirim.

İlk olarak; adayınızı sığ büyük bir saksıya iyi bir karışım toprak ile dikin ve kontrollü büyümesi için ona zaman tanıyın ve kendinize daha kolay bonsai olabilecek bir kaç aday edinin, biraz tecrübe kazanın, daha sonra mavi ladininizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Bonsai çalışmalarına katılmayı kesinlikle ihmal etmeyin, hatta 15 eylülde İzmir Bonsai Topluluğunun bir toplantısı var. Gelebiliyorsanız oraya gelin ve atölye ortamında kendinizi yetiştirin.

Elinizi korkak alıştırmayın, çok okuyun, çok ağaçla çalışın. Ne kadar çok hata yaparsanız, o kadar iyi işler çıkaracağınıza inanıyorum. Hatalardan ders almak kaydı ile ama.

Dediğim gibi, sevgi işi bu, sabır ve disiplini de yanınıza aldınız mı, çok güzel çalışmalar yapacağınıza inanıyorum.

Saygılarımla... envor

envor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön