View Single Post
Eski 08-09-2013, 10:03   #4
vetman996
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Karagülle Mesajı Göster
Hayırlı olsun. Sen bu işi de başarırsın .

Ama benim bu konuda ki fikrim alışılmışın dışında .

Ben bütün canlıların özgürce yaşamasından serbestçe gelişmesinden , olabildiğince doğal yaşamasından yanayım.

Buna rağmen bonzai çalışmalarını hayretle ve ibretle ayrıca da hayranlıkla izliyorum .

Bu Japonlar müthiş adamlar. Zaten olimpiyatları da elimizden aldılar
Merhaba değerli İsmail Abi.
Sizler gibi değerli dostlarım olduğu müddetçe başaramayacağımız hiç bir şey yok aslında.

İşin sırrı karşımızdakine değer vererek doğru soruları sorabilmek ve önerilerini de dikkatlice dinlemek.

Agaclar.net bir okul hatta bir enstitü bence. Öğrenmek istediklerini gerek form ortamında gerekse formdan tanıştığın dostlara özel mesajlar çekerek öğrenebiliyorsun. Bu çok müthiş bir fırsat.

Bonsaiye başlama nedenim ise küçük oğlumun bitkiye olan aşkı. Kendisi henüz 8 yaşında. Evde domates, biber yetiştirdi ama seyahate çıktığımızda bitkiyi yanımızda götüremeyince aklı hep bitkisinde kaldı.

Ev ortamında yetiştirebileceği, emek verebileceği, sevgisini verebileceği bir bitki ararken karşıma bonsai çıktı. Araştırma yaparken hastalığı ben kaptım. Tıpkı topraksız tarımda olduğu gibi. Hastalığın çaresini siz daha iyi biliyorsunuz.

Evet olimpiyatları Japonlara kaptırdık. Ama biz de maratona katılıyoruz işte.

Allah ömür verirse ne maratonlar ne olimpiyatlar görürüz.

Selamlar... Saygılar....

vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön