View Single Post
Eski 07-09-2013, 13:57   #74
sar-dunya
Ağaç Dostu

sar-dunya's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2013
Üst tarafı kendi başına hayatına devam edebilecek gibi görünüyor. Kesin ve yeni bir saksıya dikin. 1.5 litrelik pet su şişesini kesip çeşitli yerlerine delikler açarak bir saksı yapabilirsiniz.

Daha sonra, alt tarafı saksıdan çıkartın, köklerini dikkatlice inceleyin. Çürümüş olanları kesin. Oradaki çürümeler için birşeyler kullanmak gerekecek sanırım, forumda daha üstlerde bununla ilgili birşeyler bulabilirsiniz.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ickufurbaz Mesajı Göster
Orkidem 1 aydır bende. Şeffaf saksısı büyük başka bir saksının içindeydi, bugün onu ordan çıkardım ve şefaf saksıyla beraber perdenin önüne aldım. Toprak ve orkide sıvı gübresi de aaldım şuan kargoda.

Ancak saksıdan çıkarırken farkettim ki hep su altta kalıyormuş. Okuduklarıma göre bu baya yanlış bir uygulama. Oysa ben yarım çay bardağı su veriyordum ona hep ama son zamanlarda kuruyunca 1 hafta falan 2 günde bir verdim. Ama öyle görünce saksıyı çok üzüldüm. Bir de sanırım köklerde de kuruma var. ve bir de anladığım o ki anneanne oluyorum

Orkidemin genel durumu budur. Hem durumu hakkında yorumlarınız hem de önerileriniz isteyebilir miyim?

sar-dunya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön