View Single Post
Eski 18-06-2007, 19:49   #47
bonsaisan
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Geçenlerde satın aldığım palmatımdada aldığım yerde yaprak ucları hafif kuruma yapmışdı.Fakat malum içinde bulunduğumuz haziran ayı dolayısyle yapraksızlaştırm uygulama zamanı olduğunda hiç sorun etmeyerek acer yapraklarını foruma daha önceden eklediğim tablodaki gibi işleme tabii tutum 1 hafda sonra büüyk ihtile yeni sürgünler patlamış olaçak ve yeni çıkan bu yapraklarda sorun yaşayaçağımı sanmıyorum.
Acer palmatum düzensiz rüzgarı helehele sıcak esen rüzgarı pek sevmiyor.
Birde 1o yaşının altında ki genç bitkiler aşırı direk güneş ışığınıda sevmiyorlar.
Bu yüzden kuytu ve mümkünse gölge olan yerlerde tutulmaları en mantıklısı.
Toprakda ki mineral **** besin eksikliği sorununa gelinçe her ne şartla olursa olsun bahçede **** saksıda ağaçların gelişme dönemleri olan nisan ayından eylül ayının ortasına kadar 20 günde bir ağaçların düzenli orak gübrelenmesi yani beslenmesi gerekli teknikler farklı olabilir yapradan gübreleme organik gübre v.b gibi
Ben 20 günde 1 kompoze granür gübre kulanıyorum.zaten 20. günüsonunda gübreden eser kalmıyor.Ve yanidan gübreliyorum.
Malum bu gübrenin içinde azot fosfor patasyum debgeli bir biçimde var.Minaralerde aynı oranda düzenli uygulama hem toprağın yapısını güçlendiriyor hemde ağaç için faydalı oluyor.
Eğer ağaçlarınızı kendi halerine bırakıyorsanız ve onları dediğim şekilde bakmıyorsanız sorunlar her zaman yaşanaçakdır.Ve hep bir eksiklik olaçakdır.
Saygılarımla

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön