View Single Post
Eski 21-08-2013, 07:40   #3
selim_50
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2007
merhaba; Ben Nevşehirde yaşıyorum, kamuda memur olarak çalışıyorum, amatör olarak meyve ve sebze yetiştiriyorum, rakım sizin rakımla aynı gibi, ilk mesajınızı okudum, ama yanlış yönlendirmeme açısından cevap yazmak istemedim, yazınızda belirtmiş olduğunuz meyvelerin tümü Kırıkkalede yetişir ama her yerde olduğu gibi küçük üreticinin en büyük sıkıntısı pazar sorunu, örnek verirsek, bu aylarda bizim iklimde hasadı yapılan summer red elmasını 50 krş'a satamıyoruz ama marketlerde 2,00-2,50 TL arası, badem derseniz herkes bademci oldu, ceviz ise hadi diyince bir iki senede meyve vermiyor.Üzüm fiyatları zaten vasatın altında, herkes domatesi 1,00 TL yiyorsa biz kendi ürettiğimiz domatesi maliyet açısından 5,00 TL ye yiyoruz, avantajımız ne, az gübre ve az ilaç kullanılmış kendi ürettiğimiz sebze ve meyve tüketiyoruz. Yine de hevesinizi kırmak istemem, yeri geliyor çöpe döküyoruz ama yine de bu işi yapıyoruz. Hemşehrilerinize sitem edecek bir durum yok, inanın üretici şaşkın, kendi ne yapacağını bilmiyor ki size öneride bulunsun.

selim_50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön