View Single Post
Eski 16-08-2013, 14:36   #15
Genc Gezgin
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-08-2013
- 2 yemek kasigi pekmez (molasses)
- 2 yemek kasigi sivilastirilmis deniz yosunu (seaweed)- bunun yerine 1 cay kasigi tozlastirilmis deniz yosunu da olur ancak toz hali konsantre oldugu icin cok kullanmamak gerek, deniz yosununun icinde dogal buyume hormonu vardir ve bitkinin koklerini gelistirmesine cok yararlidir
- 2 avuc kis boyunca sebze ve meyve artiklari ile agac yapraklarindan hazirladigim kompost (bu yoksa yerine solucan kompostu da olur)- bunu hanim corabinin icine koyup pompayi tikamamasi ve kati artik birakmamasi icin agzini sikica kapatiyorum
- 1 cay kasigi myccorrhizae (yararli mikroorganizmalar)- eger kompost cayini sebzeler ustunde kullanacaksaniz Endomycorrhizae kullanmaya dikkat edin cunku sebzeler ustundeki etkili organizmalar bunlardir.

Karisim 1 gun kadar pistikten sonra genelde bitkinin koklerine yedirecek sekilde topraga veriyorum

Sn. Birnefestoprak vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.
Kompost çayı yapımı için kullandığınız deniz yosunu ve kompostu nereden temin edebilirim? Kışlık sebzelerin ekimini yapacağım.Geç kalmadan bu uygulamayı ben de yapmak istiyorum.Kompostu yapmaya vakit yetmez.Kompost satışı için yaptığım araştırmalarda hep mantar için kompost bilgileri buluyorum **** Solucan gübresi çıkıyor karşıma.Ben de vakit kaybetmeden KOMPOST ÇAYI yapıp sebzeler uygulamak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Genc Gezgin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön