View Single Post
Eski 15-08-2013, 13:12   #57
aviator34
Ağaç Dostu

aviator34's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kamil keskin Mesajı Göster
Bayram günü herkez tatil yaparken ben arazideydim.bütün cevizlerin diplerini tek tek açtım.Yeterince sularını verip,tekrar toprakla kapattım.Gelişimler şu an için güzel gidiyor.Fakat bir sorun var.Hepsinde dayak olmasına rağmen Boyu 2,5 metreyi geçen cevizlerin genç sürgünleri rüzgardan kırılıyor.Bu şekil en az on adet ağaç gitmiş.Bütün cevizlerin lider dallarını mecburen 2.20'den tepe alımı yaptım.Yoksa ağaçlar dipten kırılacak
Arkadaşım kamil merhaba
Fidanlarımız aynı yaştı çokta güzel gözüküyorlar tebrikler.Ben bu yıl işi biraz sıkı tuttum Humik asit,komposrt,ahır gübresi,leonardit,enzim,em-A vs. bakım programını organik maddece zengin tuttum benim fidanlarım'ın boyları şu anda 3-3.5 metre oldular ve daha rüzgardan kırılan bir tane fidan yok (kuzey ve güney hakim rüzgarlar olmasına rağmen gerçi sizin oranın rüzgarları daha şiddetli olabilir orasını bilemem)
Nisan ayında fenni gübre olarak azot uygulaması yaptınız mı ?

AGROCHEM - RNLERMZ GENEL
Bu dönemde ben 0-0-25-17s (25 potasyum 17 kükürt) 20 litrelik sıvı damlama sulama gübresi aldım bu hafta uygulayıp fidan gelişimlerini durdurmayı ve gövdeyi sertleştirmeyi planlıyorum.Toprağımın bir bölümü sizin kisi gibi killi ve ph 7.99 ben bahçe kurarken 10 dönüme 700 kilo toz kükürt attım ancak bu sıvı gübrenin ph 'ınıda düşürmesinde faydalı olur umarım.

Name:  fotoğraf (1).jpg
Views: 3163
Size:  72.8 KB
Bu fidanın boyu 2.90 cm idi.

aviator34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön