View Single Post
Eski 13-08-2013, 04:47   #195
s.serdar
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Sn. s.serdar dağların sarp olduğu konusunda bir şey demiyorum ama yeteri kadar müdahele edilmediğini de düşünüyorum.

Şimdi oraları tekrar eski haline getirmek kimbilir kaç milyon tl eder. Yapmayacaklar ama sadece tahmin. Bir de bu ormanları yakanlar gerçekten insan mı acaba? Yoksa sadece görünüşleri mi insan?

İnsan kendi oksijen kaynağını nasıl yok eder, oradaki canlıları neden düşünmez. Kim bilir kaç milyon hayvan telef oldu.
Sayın simetri 189 umaralı mesajında; yazınızın ilk parağrafında değindiğiniz hususlara çok öz olarak değinmiş. Düşüncelerine sonuna kadar katılıyorum. Orman yangınını bire bir yaşamış, müdahale çalışmalarına katılma imkanı bulmuş bir forum üyesi olarak, bir orman yangınına hele hele rüzgarlı bir havada imece ya da seferberlik usulu yöntemlerle müdahale edilmesini hiç doğru bulamıyorum. Belirli bir eğitim ve teknik desteğe sahip olmadan, orman yangınına müdahale etmenin, çok ciddi can kayıplarına yol açabileceğini düşünüyorum.

Yazınızın ikinci ve son parağrafıntaki düşüncelerinize gönülde katılıyor ve destekliyorum.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön