View Single Post
Eski 25-07-2013, 16:31   #1186
Djnonstop
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-07-2013
Orkidemin Resimleri

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fesleğen Mesajı Göster
Merhaba sayın Djnonstop, Öncelikle size tavsiyem bitkinizin her yerini fotoğraflayıp bizimle paylaşın. Eğer böcekler varsa orkidenizin toprağını değiştirin, toprak dediğim orkide toprağı torf falan değil. Şeffaf saksınızı çamaşır suyu ile dezenfekte edin.Bitkiyi İlaçlama konusunda yanlış yönlendirmek istemem o yüzden önceki sayfaları bi inceleyin. Saksınızı dezenfekte ettikten sonra orkidenizi yeni toprağına alın eğer tabi köklerde bir sorun yoksa... Sulama konusuna gelince ben daldırma yönteminden gayet memnunum orkidem de memnun Orkidenizin saksısını rahatça içine alıp sulayabileceğiniz kova bulun, içme suyuna orkide besini koyun ve orkidenizi kovadaki suya daldırın,10-15 bekletin sonra suyunu süzebileceği bir yere alın,suyu iyice süzsün.Sonrapeçeteyle tabanında kalan suyu ve yapraklara denk gelen suyu alın kurulayın iyice sonra yerine alın.Ben böyle yapıyorum.Bitkinizi de mutlaka fotoğraflayıp paylaşın,kolay gelsin

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. herhangi bir müdahale yapmadan çiçeğim böceklerden kurtuldu.ancak dalları kurumaya devam ediyor.son halinin resimlerini koyuyorum.bir dalını daha önceki yazılarda okuduğum gibi 3. boğum üzerinden kestim. diğer dalında ise 2 çiçek ve 1 filiz var.ancak filizin olduğu taraf kurumaya devam ediyor.kökleri sağlıklı gözüküyor.toprağını değiştirmeye açıkcası korkuyorum.birde besin demişsiniz. nekadar aralıklarla bu besini vermem gerekiyor. yardımlrınız için teşekkürler.

Eklenen Resimler

Djnonstop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön