View Single Post
Eski 25-07-2013, 09:09   #39
aheste
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alibaba9 Mesajı Göster
Maşallah, balkondan bir günde bahçeye transfer olmuşsunuz )
Hayırlı olsun tekrar.
Mavişlerininz gerçekten göz alıcı, bakımları hakkında da bilgi verebilir misiniz rica etsem? toprak, gübre, sulama, güneş alma durumu vs, kış bakımı ?

selamlar, saygılar
Evet öyle olmuş malesef, sayın Malina öyle uygun gördü sanırım, hiç bahçeden bahsetmeseydim keşke . Arkadaşların o güzel, büyük, cicili bicili bahçelerin yanında benimkine bahçe denemez pek, ancak küçük bir teras kadar büyüklüğü....

Mavişlere gelince, toprağı bol gübreli,( iyice eskimiş büyük baş hayvan gübresi, morlardan birini sırf gübreye dikmiştim ) suni gübrede veriyorum ara sıra. Çok yakıcı güneşler başlayana kadar güneşli yerde duruyorlar, bol güneş alırlarsa çiçeği bol oluyor, dalları fazla uzamıyor, gölgede kalırsa, çok sarkıyor ama çiçeği az oluyor, tercih sizin
Çiçekleri açmaya başlayınca tamamen gölgeye alıyorum, benim tecrübelerim böyle, belki farklı yetiştiren arkadaşlarda vardır. Kıştan hiç korkmuyorlar, kışın çok yağmur altında kaldığında kök çürüklüğü yapıyor, saksımın birini bu yüzden kaybettim. Bir de suyu çok seviyorlar, büyüdükçe daha çok su istiyorlar, ben her gün suluyorum, kışın bile suluyorum (toprağı kurudukça) yağmur görmeyen yerde durdukları için, içerisini hiç sevmiyorlar.
Selâmlar, saygılar

Düzenleyen aheste : 25-07-2013 saat 09:52
aheste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön