View Single Post
Eski 23-07-2013, 09:19   #200
ömür-uşak
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Sayın ömür-uşak, siz siz olun vişne ağaçlarınıza iyi bakın, vişne gelecek vadeden bir meyva geleceği parlak, hatta yeriniz varsa çoğaltın derim.
Sn Lilium aynen bende bakımı gübrelemeyi artırdım.Bundan daha 3 yıl öncesine kadar 50 kuruşa alıyorlardı.Çoğu arkadaşlar kesti veya bazıları kiraza aşıladı. Çünki maliyeti kurtarmıyordu.Ben ise emek verdiğim vişne çocuklarımı yok edemedim.Hasat etmesemde yeşilliği yeter dedim.İlkbaharda bembeyaz çiçekler temmuzda kırmızı meyveler büyük zevk veriyor.İçinde dolaşmak ömre ömür katıyor.Meyve suyu fabrikaları (karteller)baktılarki ağaçlar kesiliyor fabrikalarına meyve gelmiyecek hemen fiyatları yükselttiler.Şimdi çok iyi 2 emekli maaşı daha getiriyor bana.Geleceği parlak meyve demenizi çok haklı buluyorum katılıyorum.Teşekür ederim.Bütün arkadaşların affına sığınıyorum ceviz başlığında vişne paylaştığım için özür diliyorum.Forum da vişne başlığı hiç çalışmıyor ne yapayım.Bu arada vişne konusunun uzmanı oldum bilgi almak isteyen arkadaşlara bildiklerimi paylaşırım.Vişne başlığında veye özelden sorabilirler.

ömür-uşak Çevrimdışı   Başa Dön