View Single Post
Eski 14-06-2007, 21:16   #24
karinca70
Ağaç Dostu

karinca70's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2007
Gilaburu'nun antioksidan ve C vitamini içeriği baya zengindir.

Gilaburu'nun taş düşürme ve idrar yolu enfeksiyonlarındaki iyileştirici etkisi süperdir. Ben şahsen bir çok kez kullandım (böbrek taşlarını küçültücü ve düşürücü etkisi vardır). Benim çok büyük taşlarım oluşmadığı için kendim örnek olmasam da; bir çok böbrek taşı olan komşum gilaburu kullanımının birkaç gün sonrasında gece yarısı apar topar hastaneye kaldırıldı; çünkü böbreklerindeki tüm taşlar birden düşmeye başladı Şimdi maşallahı var, taşların hepsini düşürdüm diyordu en son gördüğümde. Taş kontrolü için gittiğim taş kırma polikliniğinin doktoruna gilaburuyu sordum, ne olduğunu bilmiyorum dedi. Taş kırma makinası ile 1000 YTL civarında ücretlerle taş kırma işi yapan bir doktorun elinde ilaç olsa, onu müşterilerine pardon hastalarına verebileceğini mi düşünüyorsunuz?

Gilaburu'nun tadı iğrençtir. Ben marketlerde satılan şekerli olanını ve mümkünse son kullanma tarihi daha yakın olanını kullanmanızı tavsiye ediyorum. Kokusu kokmuş çorap gibi olduğu için içerken burnunuzu tıkamanız ve bir seferde içmeniz ve hemen ardından güzel tadı olan bir şey içmenizi tavsiye ederim Özellikle yeni sıkılmış gilaburudan uzak durmalısınız

karinca70 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön