View Single Post
Eski 14-06-2007, 09:57   #63
nartsawa
-

Giriş Tarihi: 08-03-2007
Merhaba,
Türkiye' ye çayın nasıl getirildiği ile ilgilibir yazıya ilişkin link. Birçoğunuz biliyor da olabilirsiniz.
http://www.biriz.biz/cay/arsakli/arsakli7.htm
Yazıda bambunun geçmişte de Türkiye'ye getirilmeye çalışılmasıyla ilgili bilgilerin varlığının yanında bence Türkiye'de yeni bir bitkiyi getirmeye çalışan insanların yaşadıkları ve yaşayacaklarıyla da ilişkili durumlar ve bilgiler mevcut.

Önceki (özel - genel ) mesajlarımda da yazdım. Yukarıda ki linkte de geçen Türkiye dışında kalan doğu karadeniz kıyısındaki bölgelerde gördüğüm ülkemizde de çok rahatlıkla yetiştirilebilecek birçok türün varlığını biliyorum.
Bambu da bu türlerden biri ve ülkemizde er veya geç hakettiği değeri bulacağını da biliyorum. Belki bir bambu yu tohumdan yıllar süren bir sabırla büyütmekten bile fazla sabır gerektirecekse de bu olacak !

Eklenti : (bilmeyenler içim kısayol önerisi- ukalalık saymayınız lütfen !) Verilen linkte bilgiler çayla ilgili ve biraz uzunca sadece bambu ile ilgili cümleleri bulmak için açılan sayfadayken klavyenizin Ctrl tuşuna basılı tutarken F tuşuna basın ( Ctrl +F) açılan küçük pencereye bambu yazın belgede geçen ilk bambu kelimesi çıkacaktır.

saygılarımla..

Düzenleyen nartsawa : 14-06-2007 saat 10:06 Neden: eklenti
nartsawa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön