View Single Post
Eski 13-06-2007, 21:27   #310
Belmas
Ağaçsever

Belmas's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2007
Merhaba,
Forumunuzu bugün keşfettim. Böyle bir paylaşım ortamı oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Ben de yıllar önce balkon bahçeciliğine merak saldım ama bir süre öncesine kadar cesaret edip de birşey dikmemiştim. Sadece olur mu, olursa nasıl olur, neler yetiştirilebilir diye düşünüp, birgün yaparım diye erteliyordum.(Üniversite yıllarımda başarısız bir saksıda maydonoz yetiştirme tecrübem olmuştu. Maydonozlar cılız olup hemen böceklenince gözüm korktu herhalde
4 gün önce bir seradan saksıda domates aldım. Üstü çiçeklenmişti ve dün minik minik meyvelerini vermeye başladı. Gördükçe içim coşuyor. Ama yazılarınızı okurken anladım ki, iyi domates alabilmek için saksıyı sulamaktan fazlasını yapmam gerek. Bu ayki e-derginizde budama çeşitlerini okudum. Bitkiye baktığımda koltuk budaması yaptıklarını gördüm. Ama korkum şu ki, bir dahaki koltuk budamasını ben nasıl yapacağım? Sürgünle çiçek salkımını nasıl ayırt edebilirim? Koltuk budaması denen işlemi yaz boyunca bitkiye uygulayacak mıyım? Domateslerimin sonu da maydonozlar gibi olmasın

Belmas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön