View Single Post
Eski 24-06-2013, 15:07   #145
Serpent
Ağaç Dostu

Serpent's Avatar

Giriş Tarihi: 29-10-2007
Yalan yalandır. Bazıları düz yalan olarak bazıları ise kuyruklu yalan olarak tanımlanabilir.

Yalanın bini bir para, yanlışın ise haddi hesabı yok.

O kadar ki, benim yazıma konu olan Cevizlik projesiyle ilgili linki verilen referansın tarihi Haziran 2010 ve “Cevizlik HES mahkeme kararrıyla iptal” deniyor. Halbuki Cevizlik HES Nisan 2010 dan beri enerji üretiyor. Resmi açılışı ise Ağustos 2010. Halen de çalışıyor.

HES lerin ve diğer elektrik üretim tesislerinin kurulu güçleri nasıl tanımlanır, hangi tesis faktörleriyle çalışır üzerine yazılar yazdım. Benim yazdıklarıma itibar etmeyebilirsiniz. Lise eğitiminden daha fazlasını gerektirmeyen bu konularda akıl yürütmek ve sorgulamak yerine, bir avukatın konuya hiç bir açıklık getirmeyen saçma sapan yazısı muteber tutuluyor ya inanamıyorum.

Adamın verdiği rakamların yanlış olması bir yana tanımları da yanlış: Elektrik üretimini kurulu güç diye veriyor. Bu adamın verdiği enerji üretim ve tüketim bilgisi 20 yıldan daha eski yahu. Yani yazısı “ben bu konuda hiçbir şey bilmiyorum, sallıyorum” diye bağırıyor yahu.

Neyse daha fazla yazıp kendi sinirlerimi de bozmayayım.

Selamlar..

Serpent Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön