View Single Post
Eski 14-06-2013, 21:01   #11
fcı
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-06-2013
Teşekkürler. Umarım büyütmekte de başarılı olurum. Benim de hepiniz gibi güzel bitkilerim olur. aralyalarım da tam olarak çimlendi. Bir de iki hafta önce Baltalimanı'ndaki Bitki Market'e(eski Garden Center, niye isim değişti bilmiyorum ama Doğa Marketi, Bahçe Marketi, Fidan Marketi gibi isimlere nazaran Bitki Marketi kulağa biraz 'klinik' geliyor sanki) saksı almaya gitmiştim. Patlayan korkunç lodostan bazı saksılar devrilmiş ve kumkuatların dallarında iyice olgunlaşmış meyveleri etrafa saçılmıştı. Birkaçını alıp temizledim. Doğrudan ektiğim tohumlardan ikisi filizlendi, çimlenmeye de başladılar. Fotoğraflarını da ekleyeceğim.
Bunlar dışında da saksıda ve soğuk katlamada zamanlarını bekleyen tamamını çevreden topladığım bir sürü çeşit tohumum daha var. Metrekare fiyatının ağaçları önemsemek için fazla yüksek olduğu böyle kalabalık bir şehir için İstanbul halen kayda değer bir bitki çeşitliliğine sahip. Bu da Anadolu'nun güzelliği zannedersem. Yani evimin bir tarafında elma ağacı var öbür tarafında portakal ve ikisi de meyve veriyor, bu bir mucize.

Kumkuat - Citrus fortunella

Eklenen Resimler

Düzenleyen fcı : 21-06-2013 saat 04:26
fcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön