View Single Post
Eski 12-06-2007, 10:38   #8
cemal.S
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi btmtarik Mesajı Göster
Arkadaşlar olumlu sonuç alan hiç yokmu alev çeliği köklendirmede bir arkadaşımız 20 gün sonrası için haberlerini bekliyorduk inşallah haberdar eder bizi...
Merhabalar!

Sevgili Çeteçakal size eminim cevap verecektir. Bende müsadenizle bildiğim bir iki şeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Çelik alacağınız anaç ağaca zarar vermemeniz çok önemli. kestiğiniz körpe dallardan 8 ile 12 cm uzunluğunda gözlere dikkat ederek çelik oluşturuyorsunuz alttan yapraklarını elle zarar vermeden alıyorsunuz ancak üstteki yapraklara dokunmuyorsunuz bunu hazırladığınız tavaya hormona batırarak vakit kaybetmeden ve fazla iç içe olmamak kaydıyla sıralıyorsunuz. Sonra üsten her gün fazla olmamak kaydıyla duruma göre 2 günde bir toprağı nemlendirecek şekilde suluyorsunuz. İşin içine merak, emek, ve sabır ekleyip bekliyorsunuz bir süre sonra filizlenmeleri seyredeceksiniz. İyice toparlandıktan sonra kök yapılarını kontrol edip üretim torbalarına alıyorsunuz. Tüm bu anlattıklarımın hepsi bahar başlarında olacak işlemler benim bildiğim bu kadar. Yukarıdaki bilgilerin tamamı benim kendi tecrübelerim konuyu çok iyi bilen arkadaşlar olduğunu tahmin ediyorum ilave edecek arkadaşlar olursa sevinirim.

İyi çalışmalar kolay gelsin.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön