View Single Post
Eski 06-06-2013, 13:38   #17
silopya
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-04-2010
Geçen yıl zambaklarım çok güzel açmıştı hele beyaz olanın kokusu müthiş. Fakat sökerken soğanların bazısına zarar verdim bazısını da unuttum toprakta çürüdü. Bende ocak gibi bu soğanları limon cuvallarına sarıp öyle diktim, güya bulması da çıkarmasıda kolay olacaktı. Ama iş beklediğim olmadı kökler filenin içinde kıvrılıp kalmış, koca koca deliklerden dışarı çıkmayı başaramamış. Sonradan geri söktüm özgürce diktim. Saksıdaki açtı çiçeğini savdı ama yeniden diktiklerim daha yeni tomurcuklanmaya başladılar. Açınca resimlerini paylaşırım.

Ön paldaki asmam 4 yıllık. Çok çiçek açıyor ama sonradan dökülüyor çiçekler. 8-10 salkım anca duruyor. Onlarda çok üzüm olmuyor seyrek. Ama üzümü müthiş. Daldırma yaptım 2 yıl önce bu yıl sonbaharda yeni fideleri sökecem.2. resimlerim koruklarım.

Hıyarım büyüdü yarım metre var, hafta sonu 2 tanesinide kahvaltıda yemek nasip olur umarım. Bebelerim aşırmazsa tabi

Son 2 resim melisam. Çok yayıldı, diğer bitkileri de çok kıskanıyor büyümesini engelliyor. Fakat kokusu çok güzel. Akşam çayın içine 2-3 yaprak attımmıydı süper oluyor

Eklenen Resimler

silopya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön