View Single Post
Eski 04-06-2013, 17:55   #21
Emine Akman
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Pembe çiçekli yaseminin şimdiki hali, bakalım güneşi görünce önümüzdeki yıl yaprakları kadar çok çiçek verecek mi?

Name:  2013-06-04 18.38.22.jpg
Views: 1312
Size:  73.0 KB

Şunu da dip not olarak eklemek istiyorum, yaseminlerin resmini özellikle bu başlıkta paylaşmamın nedeni, bitkilerin huylarını, onlarla beraber yaşarken ögrendiğimi anlatırken örneklemek istememdi, umarım bahçe sayfasında balkondakilerin resimlerini koyarak yanlış yapmamışımdır. Ama balkonumda satın aldığım her bitkinin arkasındaki gizli el yine Ağaçlar net
Pervane çiçekli yasemini ben, ilk Limon'un sayfasında görmüş...vurulmuştum....Burda semt pazarında da görünce ki haliyle cılız,ince bir fidandı, satın aldım...Eve getirdim...Annem "Bu da nesi" diye dudak büktü, Limon'un sayfasındaki halini görünce "Hmmm" dedi,2. yıl yasemin biraz daha palazlanıp çiçek açınca yüzü güldü. Bu seneyse aynı yasemin boylanıp 7-8 metre olup balkonun ön kısmına sardırıldı, iyi...çiçek açtı...iyi...Çiçekleri geçmeye başlayınca....Vay başımıza gelen...Hele de annem gibi viledaya yapışık yaşayan bir kadın için Tek tek toplayarak kurtulmanın imkanı olmadığı için ki bunu da denedim...Buna da terasın yolu göründü

Düzenleyen Emine Akman : 04-06-2013 saat 20:06
Emine Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön