View Single Post
Eski 03-06-2013, 23:00   #17
Sakaki
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Merhaba Sn Charlaux,

Öneriler konusunda sn sagola katılıyorum, ben de bir şey eklemek isterim:

Öncelikle daha önceki mesajlarınızı ve resimlerinizi bildiğimden söylemeliyim ki o denemelerin ardından havai köklendirme sonucunda köklerin kabuk soyulan bölgenin altından değil de daha üstünden gelmesi bence sizin için çok iyi ve büyük şans olmuş. Aksi halde olay bayağı karışacaktı

İkinci olarak da şunu söylemek istiyorum: Adana'da Hazeyn'in de benim de oya ile ilgili hoş deneyimlerimiz var ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki şu anda tarz düşünmeniz için çok erken. O kadar hızlı gelişebilen ve o kadar garip bir şekilde enerjisini değişik yönlendirebilen bir bitki ki gelişme aşamasında tarzla ilgili git-geller yaşamanıza neden olabiliyor.

Bence tarz konusunda acele etmeyin ve havai köklendirmeden sonra, hatta havai köklendirmenin ardından aktardığınız saksıda kökleri toparlanana kadar tarza yönelik herhangi bir müdahalede bulunmayın derim.

Yine de ağaç sizin

Ayrıca, yüklemeye çalıştığınız fotoğraf sn. sagol'un da dediği gibi boyut olarak çok büyük. Foruma yüklemeden önce küçültürseniz daha rahat yüklenir. Ben düzeltip yükledim yerinize bu seferlik

Başarılar dilerim.

Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön