View Single Post
Eski 03-06-2013, 14:38   #90
malina
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi atmel Mesajı Göster
Arkadaşlar bu altay ceviz konusunu bende dikkatlice takip ediyorum aklıma başımdan geçen bir olat geldi yazmak istedim Dacia arabalarda kampanya varmış bende kredi ile alım araba arabadır bineriz dedim kredi işlemleri için evrak felan koştururken parka biraz oturum dedim orda tesadüf arabalardan konuşan üç kişi kulak misafiri oldum adam diyorki dacia diye bir araba çıkmış çok ucuza satıyorlarmış uygun krediler veriyorlarmış diğeride diyorki plastiktir o araba yolda kalır bir diğeri çinliler üretmiş parçası bulunmaz felan arabayı yerden yere vuruyorlar duyunca vaz geçtim almaktan kalkım gidim dedim giderken yanlarına vardım dedimki bahsettiğiniz arabadan alacaktım kulak misafiri oldum elinizdemi patladı dedim öyleyse bende almayım öğrendimki araba hakkında hiç bilgileri yok iki sinin hiç arabası olmamış diğerininde ehliyeti bile yok hayretler içinde kaldım konuşulanlara şimdi bu ceviz ile konuşulanlarıda hayretler içinde okuyorum altay ceviz sahibi biraz abartmış gibi bu tartışılmaz ama burda yerden yere vuranlarda neye dayanarak yere vuruyor diktinmi denedinmi gittin gördünmü yok yok arkadaşlar internette artık bilgi öğrenmek zorlaştı çünkü %90 artık kirli bilgi isim bende ceviz dikmek istiyorum araştırıyorum bu konuda ünlü olan bazı kişilere email telefon felan görüştüm birisi diyorki 7x3.5 kadar dikilir diğeri olmaz en az 10x10 diğeri 12x12xbirisi 8x8 biri kaman1 dik diğeri maraş 18 dik bunlar daha aralarında dahi dikim mesafesi **** çeşit hakkında ortak fikir sunamıyorlar içler acısı artık kime nasıl inanacağımı şaşırdım bir arkadaş tarım müdürlüğünden destek almış proje tanıtımı için tarım müdürlüğü gelmiş cinsini seçmiş kendi dikmiş sordum arkadaşa ne oldu kışın hepsini don vurdu dedi tarım mühendisleri kitabtan öğrenme ile ancak bu kadar yapar gelde burdan yak bu konuya gelelim şahsi düşüncem araştırıyorum gerekirse gider görürüm ama altay ceviz bilgiler abartılmakla beraber herşey olabilir diye düşünüyorum bakıp göreceğiz
Bu kadar yazdığınıza göre, söyleyecek şeyiniz var. Okunmak, anlaşılmak istiyorsunuz...

Nokta, virgül olmayan, paragraf boşlukları verilmemiş bir yazıyı nasıl okuyup, anlayacağız da üstüne cevap yazacağız?

Not: Düzelt özelliğinden yararlanırsanız seviniriz.

malina Çevrimdışı   Başa Dön