View Single Post
Eski 01-06-2013, 19:26   #20
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi firuze 35 Mesajı Göster
Çok teşekkür ederim.Ayçekirdeğini ezip su ile boza kıvamına getirdim,şırınganın ucunu keserek genişlettim.Yine zorla ağzını açıyorum ama en azından dilinin altına kaçırma riski kalmadı ve doyuyor ki kıpırdanmalar,kaçma çalışmaları başladı.Çamaşır sepetinden kafese taşındı ama o odadaki çiçeklerin arasında oturmayı tercih ediyor.Bir de ağzını açıp yemek ister hale gelse çok mutlu olurum.İnşallah sağlıkla uçurmak nasip olur.
Ayçekirdeği de çok besleyici. Benim yumurtanın sarısından bahsettiğim yumurtayı iyice pişirdikten sonra pişmiş olan sarısı ile pirinç unlu bir bebek maması ile mamayı hazırlamaktı. Sizdeki anladığım kadarı ile en az onbeş günlük. Ben bu mamanın içine probiyotik (yoğurt, kefir gibi veya hazır satılanlardan), biraz spriluna ile karıştırıp vermeye çalışıyorum. Pirinç unu da bir miktar mecbur kalınca verilebilir düşüncesindeyim. Yavrunun ishal olmaması için. Tabi fazlası da kabız yapabilir. Yavru küçük iken gözleri görmediği için en ufak bir titreşime hemen ayağa kalkarak ağzını açar. Ama biraz büyüyüp görmeye başladığı zaman o kadar kolay doyurmak mümkün olmuyor. İnşallah sağlıklı bir şekilde uçurursunuz.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön