View Single Post
Eski 27-05-2013, 23:20   #1
efeege
Ağaç Dostu

efeege's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2013
efeege / bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir: DİDİM

Bahçenin büyüklüğü: 35. metre kare

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları : Doğu ,güney ,Batı,yarı gölgeli.

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri: Sahil,ılıman.

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb): yazlık

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz?:
4-5 yıl

Başlangıçta tasarım yaptınız mı?: Profesyonel yardım aldınız mı? Hayır

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) : bakımını kendim yapıyorum.

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir?:yok konutun üç etrafı minik bahçe.

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? : minik bir havuz, ama yerim ve imkanlarım yok.

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler): iki limon ağacı, begonvil ,yasemin,gül çeşitleri,haseki küpeli,ortanca ,ful ,fulyasemini,hatmi, mine ,japon gülü,sabah sefası.süs melisa,kaktüs sukulet çeşitleri.sebzeler.biber patlıcan,domates salatalık fasulye.nane.maydanoz dereotu soğan,süs kabakları.

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? : çoğunu fide, çelikten kendim ürettim.

Varsa çok özel bir bitkinizin adı?:hepsini çok seviyorum.

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz?: evet

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? : şebeke suyu

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? : zamanında ve doğru sulama yapmaya özen gösteriyorum.

Toprak özellikleri : killi

Kompost yapıyor musunuz?: yeni başladım.

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu?: çok.

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? : öncelikli ev yapımı zorda kalırsam

Bahçeniz organik mi?: evet.

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz?: keçi, koyun gübresi.

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı?: yok

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz?: hortumla .

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? :site arası ,etrafınde konutlar var.

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler?: bahçemin yüksekliğini artırıp, oturma alanı seviyesine getirip bahçeyle içiçe olmak.

Tetanoz aşısı oldunuz mu?: evet.

Düzenleyen efeege : 17-02-2014 saat 00:32
efeege Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön