View Single Post
Eski 09-06-2007, 20:32   #27
cemal.S
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Ben dünden hazır oluşumu bekliyorum. Faruk beyin mesajını şimdi tekrar okudum. Dört kişilik bir gruba iki kg yeterli diye düşünüyorum. Yani kişi başı yarın kilogıram alabiliriz ilk başta. Aynı grup bunları çimlendirmeyi başarabilirsek daha sonra tekrar bir araya gelir devamı için karar veririz.

Benim düşüncem ülkemizin doğal ekolojik dengesine zarar vermeyecek ve bölgesel ekimlerde uyum sağlayacak bir türün seçimini yapalım derim. Yarım kg lık bir tohum alımı ile işe başlarsak deneme amaçlı olduğu için bize pek bir maliyet getirmez.

Seçeceğimiz tür konusunda ben Faruk beyin çalışmalarının ışığından hareketle seçimi çalışmaların sahibine bırakmak taraftarıyım. Bir kilogıramda 20000 adet olduğu hesabı ile yaklaşık kişi başına yaklaşık 10000 adet düşerki bu deneme amaçlı bir çalışma için bence yeterli.

Biz önce dört arkadaş gönüllüler grubu gibi düşünüp deneyelim daha sonra diğer isteyen arkadaşlara form kanalı ile deneyimlerimizi aktarma ve sorunlarımızı çözmede birbirimize yardımcı oluruz. Veya onların da dörder kişi bir araya gelmelerine yardımcı olur ayrı bir grup çalışması ile ayrı bir türü deneyebiliriz diye düşünüyorum.

Tür ve Tohum konusunu aştığımız anda birinci aşamayı geçmiş oluruz. Bu arada aramızdan ilk mesajlarımda yazmış olduğum üzerinde düşünmemiz gereken konular olarak gördüğüm konuları burada bir hafta süre ile üzerinde tartışır hafta sonları yapacağımız bir planlı toplantı ile karara bağlarız bunlar nelerdi?

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön