View Single Post
Eski 10-05-2013, 23:08   #67
loveforlife
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Chamaecereus silvestri

Terasta baktığım kaktüs ve sukulentlerin gelişimi harika gidiyordu. Dün elimde bir büyüteç inceleme yaparken, kırmızı örümcek fark ettim. Eteklerim tutuştu elbette. Soluğu zirai ilaççıda aldım bugün. Bir akarisit alıp eve geldim. Beni büyük bir sürpriz bekliyordu. Terasın açık kısmında olan sukulentleri kıyıp kıyıp atmış kumrular... Köklerinden çıkmış bazıları. Hepsini kapalı kısma taşıdım. İlaçlama yaptım. Bu arada ne oldu bakın! İşte o an dedirtecek bir kare:
Name:  IMG_0210.jpg
Views: 6118
Size:  40.6 KB

Chamaecereus silvestri, Sevgili SDurul'dan iki minik çelik gelmişti. Onlar hiç gelişmediler aylarca. Sonra mahallemizin terzisinden bir saksı yılan kaktüsü olduğunu gördüm. Birden tadilat yaptırasım geldi. Kış ortasında kaktüs çeliği dikilir mi demeyin. Ben yaptım, oldu! Terzi amcanın, zor da olsa verdiği minik çelikler hayata sımsıkı tutundu. Boyları hızla uzuyor Minicik minicik yavruları geliyor... SDurul'dan gelenler ise hala renklerini bile yeşile çevirmedi. Fincan Hanım yiyip bitirmezse, uzun yılancıklarımın olmasını umut ediyorum... (Kumrular ve Fincan Hanım işbaşında!)

Eklenen Resimler

Düzenleyen loveforlife : 13-05-2013 saat 16:24
loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön