View Single Post
Eski 09-05-2013, 11:57   #19
Hazeyn
Ağaç Dostu

Hazeyn's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2008
Unhappy

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eylül Mesajı Göster
Sayın Hazeyn ; dalların kalınlaşması için uç alımı yapmadan serbest bırakılarak sağlanacağını düşünüyordum. Yanlış mı yapıyorum acaba ?
Genel ugulama olarak doğru yapıyorsunuz. Kelime hatası olmuş. Yoğunlaşsın yerine kalınlaşsın yazmışım. Fırça çalısı kendi haline bırakılırsa uzun uzun dallar şeklinde olur. Ancak uç alımı yapılınca yoğun dallanma meydana geliyor.Tercih sizin tabi...Benim size yaptığım tavsiyeler 4 yıldır uygulayıp vardığım sonuçların yansımasıdır. Bura da tahminlerimi ya da internetten topladığım klasik bilgileri paylaşmıyorum. Her genel kaide her ağaç için moda mod uygulanamaz. Dallar yoğunlaşırken de kalınlığı artar bunda da sorun yok aslında. Yani yoğun dallanma ana dalın kalınlaşmasına engel teşkil etmez. Sürekli uç alımı yaparak ilerlerseniz ana dal ve dalcıkların orantısı da istenilen düzeyde olur. Siz önce ana dalı iyice bir kalınlaştırayım daha sonra yoğunluk oluştururum derseniz o istenilen görselliği fırça çaılısında yakalayamazsınız. Bir şeyler oluşturursunuz ancak istenilen görsellik asla olmaz. Çok denedim bu sonuca vardım. Aşağıda bir örnek çalışmam var. Bu ağaçta ben bunu gördüm. Farklı düşünen ve farklı netice alabilen varsa beni de aydınlatsırsa sevinirim.İnsanları yanlış yönlendirmiş olmayalım.Kolay gelsin başarılar diliyorum.

Not: 1. resim sakaki kardeşimin objektifinden. Farkı fark ediliyordur.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg bonsai 26.12.2012 180.jpg (36.2 KB, 370 views)
Dosya Türü: jpg IMG2907.jpg (58.4 KB, 363 views)

Düzenleyen Hazeyn : 09-05-2013 saat 12:47
Hazeyn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön