View Single Post
Eski 08-06-2007, 11:14   #18
nartsawa
-

Giriş Tarihi: 08-03-2007
Merhaba Faruk bey,
sanırım siz de benim gibi biraz mideye düşkünsünüz zira bambunun diğer kullanımlarını da filizlerinden elde edilen yiyecekler kadar biliyor olsanız bile sadece yiyecek olan kısmını sormuşsunuz )

ben anadolu insanının damak tadına uymayacak birşeyi yazarmıyım.bu konuda müsterih olabilirsiniz bambu filizlerinin turşusunu bile kurabilirsiniz (bambu filizi turşusu yapanların ve yiyenlerin büyük çogunluğunun oralara gitmiş anadolu insanı olması sebebiyle sanırım anadolu insanının bir buluşu olabilir) .
türleri tam olarak bilmiyorum bu sebeple evlerinde süs için bulunan ve bizim bahsettiğimiz bambulardan olmayan bambularının turşusunu kurmaya niyetlenecek olan forum takipcilerini de iştahlarını kabartıp sağlıkları ile ilgili tehlikeye atmayalım bu sebeple sayın forum takipcileri lütfen bilmediğiniz bambuları hiçbir şekilde yemeye kalkmayınız.
ben gerçekten hangi türlerin filizlerinin yenebildigini bilmiyorum ama yenen türlerin varlığını ve anadolu dan oraya giden insanlar tarafındanda iştahla yendiğini biliyorum.
tam olarak emin olmadığım bir konuda size yemeklerde şöyle şöyle kullanılıyor turşusu şu şekil yapılıyor diye yazamam.yanlış bilgi verme yanlışı içerisinde olmak istemem. ama tarif isterseniz görüştüğüm insanlardan sizin için öğrenmeye çalışırım.
sorunuz şaka da olabilir konuyu okuyup "ne yani pandalar gibi bambu mu yiyecez" dahi diyenler çıkabilir.
mal hicbir şekilde elinizde kalmaz bunu sizde biliyorsunuz siz üretin tüketime ben yardımcı olurum
anadolu insanında var olan bambu türkiye de yetişmez genel önyargısınını, bambu=sallanan sandalye, bambu=havalı pahalı mobilya durumunu değiştirebilelim halen dünyada ne kadar geniş bir pazar olduğunu gösterebilelim anadolu insanı varolan kullanımlarının yanında bambuyu eminim en güzel şekilde değerlendirecektir.

saygılarımla..
şafak nart

nartsawa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön