Konu: Nergis
View Single Post
Eski 23-04-2013, 00:03   #1848
volkan33
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-04-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi volkan33 Mesajı Göster
merhaba foruma yeni üye oldum ,

nergis soğanları konusunda yardımınıza ihtiyacım var yeni başlık mı açsam burdan mı sorsam konusunda ikilemde kaldım umarım burda paylaşmam doğru olmuştur

ben ankaradayım 3 gün önce osmaniyeden nergis soğanları getirdim,kürekle köklere zarar vermemeye çalıştım olabildiğince

bu akşamda forumdan sağolsun Adnan beye danışarak bişeler yapmaya çalıştım.çogu soğan köklü olmakla beraber hatta bazılarının yeşil saplarıda durmaktaydı birkaç köksüz kuru soğanda mevcuttu.köklüleri resimdeki saksıya ektim kökleri olabildiğince derine doğru.sizce yaptıklarım doğru mu? neler yapmam gerek başka? kuru olan soğanlarıda bunların yanına gömeyim mi onları nasıl muhafaza edeyim?

Ankara şuan gündüz 12-15 derece gece 3-5 derece arasında Osmaniye ile özellikle geceleri ciddi sıcaklık farkı var

birde saksımda topragımda beyaz toprak biti var herhalde bu soğanlara zarar verir mi ilaç ne kullanmam gerek

özellikle resimde ekledim ama kimsenin (özellikle anlayanların) fikrinin olmaması üzücü.şansa bırakacağız demek ki umarım yanlış bir şey yapmamışımdır köklüleri ektim ancak köksüz olan 2 tane duruyor halen

volkan33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön