View Single Post
Eski 05-04-2013, 14:07   #72
s-bilge
Ağaç Dostu

s-bilge's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Yok artık, niçin yakalım Sayın Seyfi0505? Birşey olmaz, zaten bu tür şeylerin konuşulmasının sebebi de doğruya ulaşmak. Farkındaysanız ben sadece soru yönelttim, hadi hemen herkes bunları yapsın demedim Ben kesin net bir sonuca ulaşamadığım için henüz bu sorularımdakini denemedim. Hatta Sayın Maki01'e de danışmıştım, sağolsun o da cevap vermişti

Sizin o kıskandıracak güzellikteki sardunyaların sırrını da öğrendik böylece)) Hazır alınan gübreler dışında neler yapılabilir, alternatif bakım için neler yapılabilir gibi noktalar üzerinde kesin ve net olmak kaydıyla bilgi aktarabiliriz.

Bir de şu açıdan düşünün, çeşitli sebeplerle dışarıdan gübre almak imkanımız yoksa, buradan da belki faydalanabiliriz.

Ayrıca her sardunya sizinkiler gibi efendi, aklı başında değil Benimkilerden 2 tanesi artık 1 yılı aştı, çiçeklenmiyorlar, saksıları ateşe vereceğim sonunda o olacak!

Alternatif bakım anlamında verebileceğiniz püf noktaları varsa lütfen onları da ekleyin.
kahve telvesi kompost olarak kullanılıyormuş. sardunya , orkide, kamelya gibi bitkilerde asitliği arttırıyormuş.kahve telvesini starbuckslarda ücretsiz olarak veriyorlarmış isteyince. sanırım özellikle kireçli suyu olanlar sardunyayla sıkıntı yaşıyor. asitli toprağı seviyormuş çünkü

s-bilge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön