View Single Post
Eski 29-03-2013, 20:13   #17
kgursan
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 17-01-2009
Konu biraz dağınık. kısa geçmek istiyorum.

Tarımda çok karlı bir ürünü ben bilmiyorum!! En karlı denen ürüne 1 şişe maden suyu!!? Benim yaşım 65, Çok yüksek ziraat mühendisiyim. Yaklaşık 22 yıldır bazılarının çok karlı gördüğü serada kesme çiçek yetiştiriciliği yapıyorum.Çarkı döndürmek için cepten ufak ufak bi dolu param gitti. Atsan atamazsın, satsan satamazsın. Benim tesisimin yenisini yapmaya kalksan 100 bine yapazsın, satmaya kalksan 50 bine satamazsın.

Bu işi hiç yapmamış kişiler, olsa olsa metodu ile sakın işe bulaşmasınlar derim. Hüsrana uğradıkları zaman çok geç olur. Tarımsal üretim Çok karlı bir iş değildir vesselam.

Efendim.., 1 dekar topraksız sera, 60 ton domates 3 Tl den satılsa 180 000 Tl yıllık gelir. hem ev al , hem araba!!! Yok öyle bir şey arkadaşlar. Yukarıda başlıklarda Sera yapım bölümü var orada bir arkadaş gerçeği söylemiş. dönüme 18 ton domates satış fiyatı 1 TL , yine de iyi size 1 yövmiye (40-50TL/Gün) kalır. O da işi becerebilirseniz.

Ben daha çiftçilik, tarımsal üretim yaparak zengin olmuş bir çiftçi görmedim!! desem yalan olmaz.

Benim görüşüm budur, tabi ki siz bildiğinizi yapın ama tavsiyem "Ham hayale kapılmayın" yani "Uçmayın". kolay gelsin.

kgursan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön