View Single Post
Eski 21-03-2013, 12:34   #42
Charlaux
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi burqinho Mesajı Göster
baobab çimlendirenlerden bu konu hakkında tecrübelerini öğrenebilirsem sevinirim. ayrıca uyuklama için 18 derecenin altında bir ortamda bulunması gerekiyor bunların. kış geldiğinde mecburen ev içerisinde tutacağımız için bu türü, ortalama sıcaklık 23 derecenin üstünde iken dormancy ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağız?
Merhaba sn.burqinho,
Ekte sn.jetstream737'nin verdigi tohumdan cikan bir baobab duruyor.Cimlenme sureci iki bucuk uc haftayi buldu diye tahmin ediyorum.2,5 haftadan sonra takibi biraktim cunku uzulmustum ve kendi haline biraktim.Koydugum yer 2 tarafi camla kapli kaloriferli bir oda.Neredeyse her gun bir gelisim gosteriyor ancak 2 gunde bir belirtiler ciddi bir anlamda gozden kacamaz oluyor.Adensonia Grandidieri mi digitata mi bir bilgim yok cunku jetstream737'nin de ayni sekilde bir bilgisi yokmus.Baobablara su ana kadar hic sulamadim ve gelisim gordugunuz uzere boyle yani suya cok gerek duydugu soylenilemez.Ama damlama yontemiyle (siringayla ) su veriyorum.

Sizinki de boyle mi acaba ? Ya da tamamen farkli mi ? Resim koyarsaniz cok memnn kalirim.

Eklenen Resimler

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön