View Single Post
Eski 18-03-2013, 21:17   #1
Ahmet Çetinkaya
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-03-2013
Arılı / Bahçe

Bahçemle ilgili genel bilgiler:

Bahçenin bulunduğu şehir: Konya/Ilgın

Bahçenin büyüklüğü: 3500 m2

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri: Bilmiyorum

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) Elma ağaçları

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? yaşlı elma ağaçları var

2013 mart 12 de satın aldım. Nasıl bir düzenleme yapacağımı bilmiyorum.

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? yeni başladım

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? Bahçe düzenlenmesi için profesyonel anlamda yardım almadım.Forumda arkadaşların önerilerini bekliyorum

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) Bahçemin bakımını kişisel olarak yapıyorum.

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? henüz yok.

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? Meyve , sebze yetiştireceğim. Aynı zamanda arılarımı koyabileceğim ve küçük bir bağ evinin bulunduğu bir alan oluşturmak.

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) : Elma , erik .

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? yok

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? Bahçemiz yanı başında alabileceğimiz sulama sistemi mevcut.

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? Damlama şeklinde sulama yapmayı düşünüyorum.

Toprak özellikleri bilmiyorum.

Kompost yapıyor musunuz? Hayır

Bahçeniz organik mi? niyetimiz organik

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soğuk alıyor mu? Bahçemin bir yakasından dere akmaktadır. Soğuktan pek etkilenmiyoruz.

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler?

Düzenleyen Ahmet Çetinkaya : 02-04-2016 saat 10:32 Neden: Bahçe Adı Değişimi
Ahmet Çetinkaya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön