View Single Post
Eski 01-06-2007, 15:40   #11
ilkbahar05
Yeni Üye

ilkbahar05's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Meksika Mesajı Göster
Bir şey daha soracağım.. Güneş görüyor mu sizinkiler? Benim ki hiç güneş görmemesine rağmen çiçek veriyor. Acaba bu bir gölge çiçeği mi? Yoksa bu halde çiçeklerini benden esirgemeyen bitkim güneşe çıkarsam coşar mı?
Merhabalar,

Ben satın aldığımda Onbiray çiçeğinin bakımı konusunda pek bilgi sahibi değildim, şu anda da çok profesyonel olduğumu söyleyemem ama yaşadığım tecrübeyi aktarmak istiyorum. 3 farklı renkteki çiçeklerimi balkonumdaki masama koymustum. Havalar sıcaklamaya başladıktan sonra da mümkün olduğunca her gün su vermeye çalıştım. Benim balkonum sabahtan itibaren akşam üstüne dek güneş alıyor. Bir akşam eve dödüğümde sabah capcanlı bıraktığım onbiraylarımın boynunun büküldüğünü resmen çiçeklerin ve yaprakların kendini bıraktığını gördüm. Hemen bolca su verip salonuma aydınlık ama direk güneş görmeyen bir yere aldım. Şu anda üzerlerinde uzunca süredir mevcut çiçekleri kurumak üzere ama yaprakları dirildi ve çok sağlıklı gözüküyorlar. Belki bu sayede doğru bakım yöntemini kendi kendime keşfetmiş olabilirm ama tabii profesyonel arkadaşların yorum yapması daha sağlıklı olacaktır.

ilkbahar05 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön