View Single Post
Eski 31-05-2007, 20:48   #7
hassoman
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yasarulutas Mesajı Göster
Türkiye de Orman kanunları çok ağırdır. Ama uygulayan nerde. Bizim memlekette adamcağız, zamanında ruhsat alarak evine getirdiği çam odununu başka bir köye taşıyacak olsada; araç yakalansa adamcağızın aracını satıyorlar. Ama iş nebat a gelince aynı duyarlılık yok. orman bakanlığı uyuyor. Onların ilgilenmesi lazım. Orman Muhafaza memurları şehirlerde ne iş yapar, büro işlerimi? Ayrıca orman Koruma Muhafızlarının yetkisi yüksektir. Orman Bakanı GÖREVE çağıralım o zaman. Tama çiçekler güzel ama kültürü yapılsın, özel alanlarda yetiştirilerek satılsın. Nasıl lale soğanlı satılıyorsa bu işten de birileri yasal olan şekilde çalışarak para yesin, gayrı meşru olmasın. Çabaların için teşekkürler.
1983 yıllarında olsa gerek, Diyarbakır'da görevliydim. Orada rastladığım sırt çantalı dağ ayakkabılı, saffari yelekli kadınlı, erkekli Alman gruba bir iki hafta sonra Hakkari'de karşılaşmıştım.Dağlarda, ovalarda dolaşıyorlardı. Sonra dönüşte aynı ekiple havaalanında karşılaştım. İnanın, ellerindeki çuvallarda aleni kurumuş, türlü çeşit otlar vardı. Küçük çuvalların ağzı kapalıydı... O an işin önemini kavrayamamış olduğumu ititraf etmeliyim. (Hoş etmiş olsam ne olacaktı ki?) Sonra düşündüğümde bu kişilerin botanikçi olduklarına karar vermiştim. Ne oldu o otlara bilmem artık..

hassoman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön