View Single Post
Eski 03-03-2013, 23:47   #100
fzthalil
Ağaç Dostu

fzthalil's Avatar

Giriş Tarihi: 31-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı Göster
Sayın fzthalil ben aslında düz yürümeden dolamaca girmeye çalışıyorum Fakat şu orkide çürütme sorunu çok yaygın ve çok bilgililer için bile hep bir risk. Sıfır risk olmasa bile en yakını olsun isterim. Aklımda hydroton da var, ikisinin arasında kaldım. hydrotonun tuz tutma sorunu diğer malzemelerde de var, bu birde yıkanabilir, çürümeyen bir malzeme. Tabi bilgim sınırlı her dakika birine danışacak lüksüm yok, ben ikisinden birine girişip burada da paylaşacağım.. Sizde birşeyler yaparsanız umarım paylaşırsınız..
yok yok bence çok güzel bu tür çalışmalar, ilerleme adına güzeldir canan hanım. tecrübe etmek kötü değildir. gerçi bu bana bir hocamdan yediğim şu sözü hatırlattı ama umarım size dokunmaz ''amerikayı yeniden keşfetmenin manası yok'' hidrotonu da denedim ben ama olumlu sonuç alamadım.. dediğiniz gibi yakınabilir. ben kökleri çürüttüm sebebini bilmiyorum... yalnız sulamayı her seferinde gübreli fakat normal oranın onda biri kadar yapmanızı tavsiye ederim. inşallah müspet sonuç alabilirsiniz.. tabi ki paylaşırım. şu anda cattleya'larda terrarium çalışmam var ama mevsim olarak geç başladığım için henüz çiçek alamadım, inşallah seneye alabilirim..

fzthalil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön