View Single Post
Eski 27-02-2013, 23:29   #23
miralay
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmetiri Mesajı Göster
Tamam o zaman.
1- Çelikleri ağacın orta dallarından uç kısımlardan aldım. ( 10-15 cm)
2- Bir iki saat içinde işleme başladım.
3- %50 Genel amaçlı torf ve %50 tarım perliti ve az miktarda leonardit karıştırıp sulandırılmış hormon ile iyice ısladım.
4- Çelikleri 45 derece açı ile kesip, ucunu ıslatıp, hormona batırdım.
5- Önceden açılmış deliğe 1/3 lük kısmını yavaşça yerleştirip sıkıştırdım.
6- Alttan ısıtma olsun diye içerideki kalorifer radyatörünü kısık ayarda çalışacak şekilde üzerine dizdim.
7- Günde iki defa orta derecede suladım.
Sonuç hezeyan..
Sanırım başka sayfada eklediğiniz resimleri gördüm. Nacizane teşhisim yüksek ısı ve buna bağlı hava akımı aşırı sıvı kaybı.
1- Çelikleri doğru almışsınız. Kesiden sonra boğum varsa ben en az 2 tavsiyem olur leylandide bu sorun teşgil etmez boldur.
2- Kısa süre bu iyi bir şey
3- Üç aşağı beş yuları değerler vereceğim göz kararı oranlayın %40 Torf + %10 Perlit + %50 Kum tavsiye ediyorum kumu bulunduğunuz sokakta bir köşeden alın, hormon ve leonarditi ihmal edin ıslatıp karıştırın harcı en az 24 saat dinlendirin
4- Boğum kısmını gözeterek yaptı iseniz uygulama doğru en az iki boğum toprağa girecek şekilde. Hormona gerek yok.
5- Harcı altlarını tahliye amaçlı delmiş olduğunuz bardaklara doldurun birkaç defa yere vurarak sıkışmasını sağlayın hava kalmamalı el ile bastırmayın sulayıp dikim yapın delikleri evvelden açmayın. Dikimden sonra can suyu vermelisiniz.
6- Kalorifere koymak hatalı olmuş sizin yaşayabildiğiniz herhangi bir ortam ısısı dahi yüksek sayılır ihtiyacımız sabit 23 derce gibi ayrıca sera ortamı en kıymetli sabitleyici nemi hapis etmek için bardaklarınızın üzerine bir bardak daha çevirmelisiniz
7- Sulamayı ihtiyaca göre yapacaksınız toprak kurumayacak sulama esnasında cılk kıvam zinhar olmayacak
Müstakil bardak yerine saklama kabı da kullanabilirsiniz

miralay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön