View Single Post
Eski 30-05-2007, 00:55   #300
lerdemir
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-09-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner Mesajı Göster
Lerdemir merhaba,öncelikle Selahattin'in Bey'in söylediği yönteme açıklık getireyim. Fidanda sera koşulları yaratarak ısı ve nem etkisiyle hızlı gelişmeyi sağlamak için böyle bir tarif vermiş.
Yani, o zaman ben hangi yöntem ile, ne miktarda NPK 20-20-20 gübreyi ne sıklıkta vereyim?

Alıntı:
Örtü altı yetiştiricilikte en önemli konulardan biri havalandırmadır. Yoksa içeride hastalıkların gelişip bitkiyi enfekte etmesi için son derece uygun bir ortam oluşur. Bu durumda siz de havalandırmaya dikkat ediniz.
Hiç merak etmeyin Mine Hn, sizden öğrendiğim üzere gün ortasında veya sonunda mutlaka havalandırıyorum birkaç saat...

Alıntı:
Bir de kesim yapınca gözün üzerinde bu kadar büyük bir parça bırakmayınız. Geriye doğru kuruma yapar. Gözü de kurutur.
Ben de, tam aksine, biraz pay bırakayım da eğer kurursa o göze kadar ilerlemesin, bıraktığım kısımda frenlensin diye düşünerek öyle büyük bir parça bırakmıştım gözün üzerinde. O kalan kısmı da keseyim mi şimdi Mine Hn?

Alıntı:
Fidan naylon poşette mi duruyor? Bir an önce saksıya almaya ne dersiniz?
Evet, naylon fide poşetinde hala... Bu haftasonu bir mani olmazsa, saksıya inşaallah...

Alıntı:
Kestiğiniz parçayı da görmek isterim.
Yarın onu da halledeceğim sizin için...

Sevgiler, saygılar, ve şükranlar...

lerdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön