View Single Post
Eski 22-02-2013, 04:28   #10
agozce
Ağaç Dostu
 
agozce's Avatar
 
Giriş Tarihi: 27-04-2007
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 2,043
Bir kere anne olsun, bir kere baba olsun doğası ile oynamam, günah, yazık diyenler.Yavrular ne olacak? Satarım, sahiplendiririm ya da barınaklara veriririm diyenler.Birileri de size sormadan üretkenliğinizi elinizden alsa mutlu olur musunuz? diye soranlar..

Zamanı gelince yavrulasın hayvancıklar hayvan sahibi olmak isteyen çok insan var muhakkak güzel yuvalar bulunur diyenler buyrun Belediye Hayvan Sağlık Merkezinde kısırlaştırmadığı gibi hamile kaldı diye bakımevlerine terk edilen Golden, Cocker anneler ve bebeklerine bakın.

Lütfen okuyun araştırın,

Hayvan sahipleri empati kurarak; dişi hayvanlarının bir kez de olsa anneliği tatmasını, erkek hayvanlarının ise yavru yapma sorunu olmadığı için cinsel hayatının devam etmesini isterler..

Oysa ki Kedi ve köpeklerde insanlarda olduğu gibi anne, baba, aile kavramı yoktur. İçgüdüsel olaral ürerler ve dişiler mükemmel annelik yapar, erkek hayvanlar için ise babalık kavramı yoktur. Yavruları büyüdüğünde onları tanımazlar ve cinsel olgunluğa ulaştıklarında ilişki de kurabilirler.

- Erkek kedi/köpeğimin daha az erkek hissetmesini istemiyorum- YANLIŞ Köpeklerin cinsiyet kimliği veya ego gibi mevhumları yoktur. Kısırlaştırılan kedi/ köpeklerin temel kişilikleri değişmez. Duygusal reaksiyon veya kimlik bunalımı gibi hisler geliştirmezler.

- Kedimin/köpeğimin doğasına müdahale etmek istemiyorum-YANLIŞ Kediniz/köpeğiniz sizin tarafınızdan besleniyorsa, sağlık problemleri ve bakımları ile siz ilgileniyorsanız, evinizde veya bahçenizde yaşıyorsa zaten doğasına müdahale etmiş bulunuyorsunuz demektir!

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön